Koszt profesjonalnej strony internetowej

Koszt profesjonalnej strony internetowej

PB MEDIA Studio Strony & Sklepy internetowe

Zacznijmy od tego że profesjonalna strona internetowa z należytym wykonaniem zaczyna się na rynku od 1500zł brutto do 15000zł brutto. W tym przedziale cenowym już znajdziemy jakieś konkretne oferty.

Pamiętaj także że indywidualne rozwiązania mogą być nawet 300% droższe od stawki podstawowej. Wszystko co poniżej tej stawki zaczyna być wątpliwe jakościowo i amatorskie. Można nawet trafić na programistę co nie potrafi edytować strony w kodzie źródłowym. Nie we wszystkich przypadkach ale po zbadaniu rynku w 90% to prawda w kwotach poniżej 1500zl brutto.

Pamiętaj także że napisanie strony od podstaw jest na pewno droższe niż stworzenie strony w CMS w zależności od wyboru rodzaju CMS’a. Potraktuj rozmowę z informatykiem nad wycena strony jak rozmowę że sprzedawca w salonie samochodowym. Na początku wypada określić budżet na stronę. Od budżetu zależy to jakie programista może wybrać rozwiązanie lub technologie aby zmieścić się w planowanym budżecie aby maksymalnie wykorzystać potencjał strony w internecie. Im większy tym bardziej te rozwiązania mogą być wymagające i indywidualne pod klienta.

Zawód programista to bardzo obciążony psychicznie zawód o anielskiej cierpliwości do klientów. Gdy programista tłumaczy że rozwiązanie które proponujesz nie ma sensu weź jego zdanie pod uwagę i nie neguj je na starcie a wysłuchaj i warto również sprawdzić jak robi to konkurencja. Natomiast programista i tak wdroży to rozwiązanie nawet gdy jest sprzeczne z obowiązującymi normami gdyż ma za to płacone.

Co jest najważniejsze w stronie internetowej? Pewnie myślisz że wygląd. Mylisz się. Najważniejsza w stronie internetowej jest konwersja. Czyli wezwanie do działania użytkownika na stronie zgodne z tym co chcemy osiągnąć wprowadzając między innymi różne wezwania do działania. Jest to interakcja użytkownika ze stroną. W przypadku sklepu zależy nam na konwersji w postaci „Kup produkt” a w przypadku usług „Poproś o ofertę, „Zapytaj konsultanta”.

Aby dobrze kupić stronę internetową, staraj się unikać zakupu strony internetowej poprzez portale aukcyjne gdyż często nie ma możliwości zweryfikowania portfolia sprzedawcy szczególnie gdy cena jest kusząca. Zawsze proś, sprzedawcę o portfolio.

Podsumowując: W przypadku stron internetowych jakość i cena idą w parze. Im droższa strona tym bardziej indywidualne profesjonalne rozwiązania oraz więcej czasu spędzonego programisty na kodowaniu strony a strona bardziej dopasowana do potrzeb firmy klienta. Tak samo jak z samochodami im droższy tym bardziej luksusowy i lepszy oraz dopasowany do potrzeb klienta. 🙂Porozmawiaj z nami

MOZESZ LICZYĆ NA NASZĄ PEŁNĄ ENTUZJAZMU POMOC I INDYWIDUALNE PODEJŚCIE.

Obecność swojej firmy w sieci warto powierzyć fachowcom.