Świadome pozycjonowanie stron internetowych

Świadome pozycjonowanie stron internetowych

PB MEDIA Studio Strony & Sklepy internetowe

W dzisiejszym blogu chcielibyśmy poruszyć kwestie pozycjonowania stron internetowych dla naszych klientów. W 21 wieku pozycjonowanie stało się wręcz nieodłącznym elementem tworzenia stron internetowych. Już samo stworzenie strony internetowej ze względu na rozległą konkurencję i coraz bardziej skomplikowaną wyszukiwarkę Google jest mało skuteczne. Zapewni to nam nowych klientów ale czy skala zapytań będzie dla nas zadowalająca? Samym stworzeniem strony internetowej zapewnimy nam narzędzie do konwersji a co z tym narzędziem będzie w przyszłości zadecyduje właściciel. Czym jest pozycjonowanie? Pozycjonowanie to świadoma ciągła optymalizacja strony oparta na zebranych danych analitycznych w celu osiągnięcia celów biznesowych i doskonalenia wyników (czyli konwersji).

Na pozycjonowanie składa się: Pisanie treści SEO na stronę internetową, Tworzenie makiet z rozmieszczeniem elementów na stronie, Zbieranie i analizowanie danych z pikseli Google i Facebook, Planowanie strategii rozwoju serwisu w oparciu o zebrane dane, Pozyskiwanie dobrych backlinków z zewnętrznym serwisów, Planowanie rozmieszczenia elementów menu oraz h1 do h6 + p, Tworzenie metatagów SEO Title, SEO Description, SEO Keywords, Badanie i analizowanie stron internetowych konkurencji, Przeprowadzanie rzetelnych audytów stron internetowych

Audyt SEO

Audyt SEO to usługa, której celem jest utworzenie dokumentu zawierającego szereg zaleceń, uwag oraz porad dla badanej strony internetowej. Zebrane w audycie SEO uwagi wykorzystywane są przez programistów, redakcję oraz inne powiązane ze stroną osoby do wykonywania jeszcze lepszej pracy skupionej na poprawnym SEO.

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja kodu strony internetowej może zostać przeprowadzona ze względu na czas ładowania strony www. Optymalizacja strony może być także dokonywana ze względu na zgodność ze standardami czy w końcu ze względu na wyświetlanie strony na wyższych pozycjach wyszukiwania.

Optymalizacja grafiki na stronie internetowej zwykle ma na celu dostosowanie obrazu ze względu na jego wielkość oraz rozmiar. Jest to istotne, gdyż zbyt duże obrazki mogą spowodować zbyt wolne ładowanie się strony internetowej, a tym samym zniechęcić do niej użytkowników. Optymalizację grafiki wykonuje się również ze względu na bezstratną kompresję zapisu grafiki wykonywaną na potrzeby sieci.

Czym jest linkbuilding??

Przed działaniami związanymi z pozyskiwaniem linków, należy odpowiedzieć sobie na pytanie co to tak naprawdę jest link. Jest to nic innego jak odsyłacz umieszczony na jednej stronie internetowej lub w dokumencie elektronicznym, po kliknięciu którego zostajemy przeniesieni na inną witrynę bądź do innego dokumentu. Linkbuilding to obok dobrze zoptymalizowanej strony i unikalnego content marketingu, zdobywanie linków jest najważniejszym elementem pozycjonowania. Przychodzące linki ze stron charakteryzujących się wysokim PageRank spowodują, że Google doceni witrynę i wybije ją na wysokie pozycje.

Czym jest content marketing?

Content marketing, czyli strategia, która polega na pozyskiwaniu klientów za pomocą publikacji przydatnych i bardzo atrakcyjnych treści, których celem jest zainteresowanie zarówno ogólnej, jak i ściśle określonej grupy odbiorców. Wysoka jakość treści jest dla Google ważnym czynnikiem rankingowym wpływającym na widoczność strony w wyszukiwarce i nie pozostaje bez wpływu na SEO i pozycjonowanie stron www. Content marketing wykorzystuje naturalne linkowanie, które wpływa na pozycje strony w wynikach wyszukiwania.

Podsumowując, prowadząc biznes warto się zainteresować pozycjonowaniem na samym starcie naszej witryny. Ponieważ dobre praktyki pozycjonowania na nowo otwartej domenie są dobrze przyjmowane przez wyszukiwarkę Google. PB MEDIA Studio Strony i Sklepy Internetowe tworząc swoje serwisy pomogą Państwu przejść etap pozycjonowania stron internetowych oraz postarają się Państwa do edukować w tym temacie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, oprócz stworzenia kompleksowego serwisu na życzenie klienta zajmiemy się także kompleksowym pozycjonowaniem strony internetowej. Istnieje też możliwość prowadzenia płatnych reklam Google Adwords oraz Facebook Ads w oparciu o zebrane dane analityczne strony.Porozmawiaj z nami

MOZESZ LICZYĆ NA NASZĄ PEŁNĄ ENTUZJAZMU POMOC I INDYWIDUALNE PODEJŚCIE.

Obecność swojej firmy w sieci warto powierzyć fachowcom.